Jak zrzucić zbędne kilogramy? Pierwsze kroki do sukcesu.

Jak zrzucić zbędne kilogramy? Pierwsze kroki do sukcesu.

 

Kilka miesięcy temu przeprowadziłam badanie ankietowe dotyczące odżywiania w grupie ponad 150 handlowców. Wyniki badania potwierdziły moje przypuszczenia – ze względu na styl życia i dość dużą jego nieregularność, wsród handlowców znajduje się spory odsetek osób z nadwagą. 

Jak zacząć walkę z niechcianymi kilogramami pracując w sprzedaży?

Dobrze jest od początku uświadomić sobie, że odchudzanie to nie wybór jednej diety, ale małe zmiany wprowadzane każdego dnia. Jeśli będą regularnie powtarzane i staną się naszym nawykiem – efekt na pewno się pojawi 🙂 

Gdybym miała skupić się na pierwszych krokach przy takiej decyzji, zwróciłabym uwagę na następujące punkty:

8 trików na początek

  1. Przeanalizuj swój dotychczasowy sposób odżywiania, znajdź te rzeczy, które wymagają najszybciej zmiany (np. jedzenie późno kolacji, krótko przed pójściem spać)
  2. Nie katuj się żadnymi głodówkami,  podczas odchudzania nie możesz chodzić głodna/y
  3. Uważaj na przekąski! Lepiej skupić się na zjedzeniu pełnowartościowych posiłków, po których nie będziesz odczuwał zbyt szybko głodu
  4. Dopasuj ilość posiłków do swojego rytmu dnia. Nie każdy jest w stanie zjeść 5 posiłków dziennie. Mogą to być 3-4 posiłki, ale oparte na dobrych zasadach.
  5. Pamiętaj, że napoje też mają kalorie. Najlepszym wyborem jest woda. Uwaga na wody smakowe, colę, soki – one będą zawierały dużą ilość cukru. 
  6. W restauracji, barach – wszędzie gdzie masz możliwość wyboru dania – wybieraj te, które mają najwięcej warzyw. Dzięki warzywom szybciej uzyskasz sytość.
  7. Jeśli przygotowujesz kanapki (do pracy, w domu) wybieraj pieczywo pełnoziarniste. Ten rodzaj pieczyw spowoduje, że dłużej pozostaniesz syty.
  8. Uważaj na produkty smażone w panierce. One będą pochłaniały dużo więcej tłuszczu niż np. te przygotowywane na grillu (różnica w ilości dostarczanych kalorii – nawet 5 razy więcej).

Zawód handlowca, przedstawiciela handlowego w dużym stopniu determinuje styl życia a co za tym idzie, również odżywiania. Warto więc pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania aby zniwelować wpływ nieregularnego trybu życia na zdrowie.

 

10 mitów na temat odżywiania